Superleague 2: Μοιρασιά σε Χαλάστρα και Κοζάνη

kampaniakos-asa

bet365

Οι δυο πρώτοι αγώνες της 7ης αγωνιστικής των Play Out του Βορείου Ομίλου της Superleague 2 ολοκληρώθηκαν χωρίς νικητή, καθώς οι αναμετρήσεις Κοζάνη - Ηρακλής και Καμπανιακός - Αναγέννηση Καρδίτσας έμειναν στην ισοπαλία.

Κοζάνη - Ηρακλής 1-1

O Hρακλής ήθελε τρίποντο στην Κοζάνη για να κλειδώσει και μαθηματικά την παραμονή του στη Superleague 2, προηγήθηκε, όμως οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 1-1 και πήραν τον βαθμο της ισοπαλίας. O Γηραιός προηγήθηκε στο 72ο λεπτό, με το πλασέ του Αρόγιο, όμως οκτώ λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι απάντησαν. Στο 80' μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Σιούτας έστειλε άθελα του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά στο γκολ στο 90+3' αλλά ο Πάνος πρόλαβε να διώξε την μπάλα πριν περάσει τη γραμμή έπειτα από κεφαλιά του Γκεμπνιόν.

Κοζάνη (Διγκόζης): Καραγκιόζης, Πάνος, Τσιμπούκας, Σουλιώτης, Τάτσης, Σιατραβάνης, Ποζατζίδης, Αναστασόπουλος, Νάτσος, Γραμμένος, Καλλέργης.

Ηρακλής (Παπαδόπουλος): Παλαβράκης, Βιτλής, Πατράλης (57′ Ισνάλντο), Γκμπενιόν, Δοϊρανλής, Σιούτας, Σπυρίδης (85′ Χρουσιέλ), Γκερμούς (70′ Αρόγιο), Κωστόπουλος, Κούστα, Εμπό.

Καμπανιακός – Αναγέννηση Καρδίτσας 0-0

Στο έτερο ματς της ημέρας στα Play Out του Βορείου Ομίλου της Superleague 2 ο Καμπανιακός και η Αναγέννηση Καρδίτσας έμειναν στην ισοπαλία δίχως σκορ (0-0). Οι Θεσσαλοί με αυτό το αποτέλσμα παρέμειναν πάνω από τη γραμμή του υποβιβασμού, καθώς είναι στο +1 από Καμπανιακό και Κοζάνη, όμως οι ισορροπίες είναι λεπτές, καθώς υστερεί και από τους δυο στις ισοβαθμίες.

Καμπανιακός (Αμανατίδης): Γιακουμής, Π. Καθάριος, Λαγωνίδης, Ταΐρης, Γιουκούδης, Σαρβανίδης, Μπούσης, Γαρύφαλλος, Παπαστεριανός, Τότσκα, Μανιός (77′ Πόζογλου).

Αναγέννηση Καρδίτσας (Τυριακίδης): Γκέκας, Μπούζας, Ανδρικόπουλος, Σκόνδρας, Σταμόπουλος, Βερνάρδος (90′ Παπαδάκος), Κονίλιο, Ντουμάνης (75′ Αθανασιάδης), Σαλαμούρας (77′ Ζάγκος), Ξύδας, Γκόλιας.