Νίκη Βόλου – Λεβαδειακός 0-1: Πέρασαν και από το Βόλο οι πρωταθλητές

Newsroom
Λεβαδειακός

bet365

Ακόμα μία νίκη για τον Λεβαδειακό με τους Βοιωτούς που ήδη έχουν εξασφαλίσει την άνοδο στην Super League, να επικρατούν και μέσα στο Βόλο επί της Νίκης με 1-0.

Η επέλαση του Λεβαδειακού στα Play Off του Βορείου Ομίλου της Super League 2 συνεχίζεται. Η ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου που ήδη έχει εξασφαλίσει την πρώτη θέση και την άνοδο στην Super League επικράτησε και μέσα στο Βόλο της Νίκης με 1-0 και έφτασε τους 44 βαθμούς. Οι Βολιώτες από την άλλη με την ήττα τους έμειναν στους 24, αλλά και στην 3η θέση.

Στα του αγώνα στο πρώτο ημίχρονο δεν είχαμε κάτι σημαντικό, με το 0-0 να μένει ως το τέλος, παρά τις προσπάθειες και των δύο ομάδων να πετύχουν κάποιο τέρμα. Στο δεύτερο ο Λεβαδειακός μπήκε πιο δυνατά και κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Τσάπρα στο 55'. Μάλιστα 7 λεπτά αργότερα θα μπορούσε να κάνει το 0-2, αλλά ο Γκαραβέλης νίκησε τον Κουιρουκίδη στο πέναλτι που εκτέλεσε, με το 0-1 να μένει ως το τέλος.

Σκόρερ: 55′ Τσάπρας σουτ

Νίκη Βόλου (Ελευθερόπουλος): Γκαραβέλης, Τοπαλίδης, Αναστασίου, Ανδρέου, Στίκας (83′ Μπαχανάκ), Κυριακίδης, Πέττας, Κάσσος, Λίταινας, Κρητικός (83′ Μπάλλας), Μακατσάρια (60′ Πολίτης).

Λεβαδειακός (Οφρυδόπουλος): Στογιάνοβιτς, Χάμοντ (82′ Μεχία), Βήχος, Τσελεπίδης, Τσάπρας, Μπελμόντε (57′ Κωστή), Σωτηράκος, Νταγκό (74′ Πολέτο), Ρομό (57′ Κουϊρουκίδης), Συμελίδης (82′ Νίκας), Λιάγκας.