Ανδόρα-Μπαρτσελόνα 108-92: Στραβοπάτημα για τους «μπλαουγκράνα»

Newsroom
Γιοκουμπάιτις

bet365

Η Μπαρτσελόνα γνώρισε την ήττα από την Ανδόρα με 108-92 πριν από τις αναμετρήσεις με τον Ολυμπιακό στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας.

Η Μπαρτσελόνα παρατάχθηκε στην έδρα της Ανδόρας χωρίς τους Γιαν Βέσελι, Ρίκι Ρούμπιο για λόγους ξεκούρασης και τελικά ηττήθηκε με 108-92 για την 31η αγωνιστική της Liga Endesa.

Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο από το πρώτο δεκάλεπτο, κάνοντας επιμέρους σκορ 33-18 στην τέταρτη περίοδο και φτάνοντας στη νίκη.

Για την Μπαρτσελόνα, ο Τζόελ Πάρα είχε 22 πόντους με 6/10 τρίποντα, ο Γουίλι Ερνανγκόμεθ πρόσθεσε 15 πόντους και 8 ριμπάουντ ενώ ο Ρόκας Γιοκουμπάιτις σημείωσε 9 πόντους και δυο ασίστ.

Πλέον οι «μπλαουγκράνα» στρέφονται στις αναμετρήσεις με τον Ολυμπιακό στο ΣΕΦ (30/4 & 1/5) για τα play off της EuroLeague.

Τα δεκάλεπτα: 28-24, 55-43, 75-74, 108-92.